16 Eylül 2012 Pazar

Kuş kovucu ilaç

http://vadidekicennet.blogspot.com/2012/06/kus-kovucu.html

Bu yılda cevizleri kurtardık ilaç sayesinde.

İki yıldır denediğim bir ilaç, sonuçlarını görmek gerçekten güzel ve keyifliymiş, ilacımızın insan sağlığına hiç bir zararı yok doğal bir ilaç ve kokusu sayesinde kuşlar bahçeye yaklaşamıyor.

İlacımız cevizi, bademi delen kuşlar (Karga, saksağan, ağaçkakan, üzerinde etkilidir, diğerlerini de nispeten kontrol ediyor.

Diğer yıllar ağaçların yarısı kuşlar tarafından deliniyordu. Bahçemde bu yılın zararı sadece altta görülen zarardır,  oda dere boyundan gelen kuşların uğrayacağı ilk ağaç köşedeki ağaçın dışa sarkan uç dalında bulduğum bir kaç yinik, buraya kadar gelmişler bir kaç zarar yapıp kokudan uzaklaşmışlar, (Koku insanın duyamayacağı bir koku) bahçemin diğer yerlerinde hiç bir zarar yok.


4 yorum:

Mirili dedi ki...

Nail bey selamlar;

Mahsuru yok ise ilacın ismini yazmanız mümkünmüdür. Zira bizlerde badem ve cevizler üzerinden aynı sorun ile müzdaribiz.
Bir yöntem de arı kuşlarına bulabilsek...

Hayırlı günler...

Nail çimen dedi ki...

Sayın mirili, ilaç piyasada satılan bir ilaç değil, kendi yaptığım bir ilaç,iki yıldır denediğim bir şey çok iyi sonuçlar aldım, ilaç demekte ne kadar doğru bilemiyorum insan sağlığına hiç bir zararı olmayan doğal bir ürün.
Bu yıl sezon bitti gibi seneye talebin olursa gönderirim.

Arı kuşlarına etkisi olup olmadığı denenmemiştir bilemiyorum etkilide olabilir.

Karga,saksağan,ağaçkakan, domuz, tilki gibi hayvanlar üzerinde etkilidir.

metin akkus dedi ki...

nail abi ben bu yıl domuzlardan çok çektim doğal bir yolu varsa denemek farz oldu abi.ağaçlara çok zarar veriyorlar.ne yapmam gerekir.

Nail çimen dedi ki...

Sayın metin akkus, ceviz ve badem üzerinde ki denemelerimiz ve gönderdiğim arkadaşlardan olan dönüşler mükemmel olduğu yönünde geri dönüşler alıyoruz ve bizi oldukça memnun etti. domuz üzerindede etkilidir kullanmak isterseniz gönderebilirim.